Українці та візи

«Провели переговори: і Данія, і Ісландія спрощують процедури оформлення шенгенських віз. Ще один привід вам туди поїхати», – написав Клімкін у своєму мікроблозі в соцмережі Twitter у середу.

Зокрема, Ісландія передбачила отримання 5-річних багаторазових віз для батьків і дітей українців, які вже мають дозвіл на перебування в Ісландії, бізнесменів, журналістів, офіційних осіб центральних і місцевих органів влади, постійних членів офіційних делегацій. Також передбачено отримання однорічних багаторазових віз для науковців, спортсменів, діячів культури, професійних перевізників, членів екіпажів поїздів, учасників програм обміну між містами-побратимами. Візи цим особам оформлятимуть безкоштовно.

Данія передбачає оформлення віз протягом трьох діб; їх видаватимуть на 5 років. Для власників біометричних службових паспортів візовий режим скасовується. Для представників громадських організацій, релігійних організацій та ще деяких категорій громадян України порядок оформлення безкоштовних багаторазових віз буде спрощено.